KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16197300
nr 1619 7300
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Signerad, Paris. Akvarell, bildmått: 32x25 cm, yttermått inklusive ram: 54x45 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
500 kr
måndag 13 maj 2024
kl 20:36:37
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson